Elcevahirul lemmaah 350 sayfa türkçe
Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.
Elcevahirul lemmaah 350 sayfa türkçe

Elcevahirul lemmaah 350 sayfa türkçe

Ürün Kodu:003
Stok Durumu:99
Fiyatı: 100.00TL KDV Hariç: 100.00TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

    Cevâhirul lemmâah isimli bu eseri büyük üstazlardan Şeyh Ebî Hayyullâhul Merzûki cem edip, kaleme almıştır. Kendisininde dediği gibi birçok havas alimlerinin eserlerini incelemiş ve bu kitabınıda o eserlerden derlemiştir.

    Ben bu eseri incelediğim zaman çok çekici buldum ve eseri günümüz Türkçe'sine kazandırmak istedim. Kitabın aslına uyarak günümüz Türkçe'sine çevirdim.

 

    Yıllarca havas ilmi ile ilgili kitaplar okudum. Okuduğum kitaplardaki birçok hasseleride bilakis tatbik ettim. Özellikle bu kitaptaki mevzuların çoğu doğru olup denenmiştir.

 

    Bu eserleri yillarca araştırmaktaki maksadım bu ilimlere olan ilgimdendir. Şunuda çok iyi anladımki, havas ilmi gerçek ve manevi bir ilimdir. Ama bu işi yapan kişinin kamil bir mü'min, riyazat ve icazet sahibi olması lazımdır. Aksi takdirde yaptığı her işten asla bir sonuç alamaz ve bu işin zararı kendisine olup, imanından şüphe etmeye başlar.

 

    Bunun için: Bu işe yeni başlayan kişi tam inançlı olmalı, yaptığı bir işten asla şüphe etmemeli ve İslam dininin gerektirdiği şeyleri iyi bilmesi lazımdır. Manasını bilmediği bir duayı veya azimeti okumamalıdır. Eğer yaptığı bir iş gerçekleşmezse, hatayı kendinde arasın. Tevfik Allah Teala hazretlerindendir.

 

                                                             İDRİS ÇELEBİ

Editör
Yazarı idris çelebi
Kitap Özellikleri
Sayfa Sayısı 350 sayfa

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyi